Василь Ільків: "Інтер-Футзалу" є, куди рости"

Вже традиційно перед початком сезону почесний президент "Інтер-Футзалу" Василь Ільків підбиває підсумки підготовки команд у міжсезонні та проведену організаційну роботу. Окрім цього, стримано окреслює плани на майбутнє. У шаленому робочому графіку нам вдалось поспілкуватись із Василем Ярославовичем.

- Василь Ярославович, спершу підсумуйте коротко минулий сезон. Чи вдалось вам втілити у життя усі клубні цілі? 
- Вважаю, що сезон видався вдалим як і з точки зору спортивної так і організаційної складової. У змагальній діяльності наші команди знову показали свій високий рівень. Ми стали призерами змагань як всеукраїнського так місцевих рівнів. Наші вихованці потрапляють у склад юніорських збірних команд України з футзалу, збірних команд Конференцій. Проте, головні досягнення були саме в організаційній складовій - ми зуміли донести нашу стратегію розвитку клубу усім його суб'єктам: батькам, гравцям, нашим партнерам. Ми зуміли об'єднати їх за для спільної мети.

- У чому полягає стратегія розвитку клубу? 
- В об'єднанні! Сьогодні наша країна перебуває у такому стані, коли процеси об'єднання дозволяють їй долати кризу. Ми це спостерігаємо усюди і клуб, як мала соціальна складова суспільства, не став винятком. Аналізуючи ситуацію у сьогоднішньому футзалі ми бачимо, що нашим клубам все частіше стає важче існувати, не те щоб розвиватись. Причина - залежність клубів лише від одного суб'єкту - спонсора, власника, мецената. А коли у таких суб'єктів виникають труднощі, тоді починають зникати клуби, інколи й з великою історією а від так страждає й спорт в цілому. Ми повинні розуміти, що спорт це об'єднання усіх його складових - спонсори, президент, менеджмент, гравці, вболівальники. І що саме головне усі повинні мати рівноцінні права.

- Як це працює в "Інтер-Футзалі"? 
- Ми створювали клуб із розумінням того, що це є повноцінний організм а не лише тіло в якому б'ється одне серце. Менеджмент клубу розробив проект "Розвиток клубу на 2017-2022 рр.". Принцип проекту - "з кожного по нитці - голому сорочка". Сьогодні батьки наших гравців виконують роль, як вболівальників так і партнерів. Ми згуртували їх усіх в рамках даного проекту, поставили загальну ціль, дали права виконувати контролюючу і творчо-організаційну функцію у клубі. І тепер ми маємо можливість спільно розвивати клуб в єдиному бачені. Так, звичайно скільки людей, стільки й думок. Проте я особисто переконаний, що у дискусії народжується істина.

- Які перші результати впровадження цього проекту? 
- Клуб потрохи стає стабільним у всіх аспектах. Тепер ми можемо планувати свій бюджет, ставити цілі і їх досягати. Вести широку маркетингову діяльність, залучати нових спонсорів та меценатів. Ми тепер не приходимо до тих ж спонсорів із протягнутою рукою а із чіткою стратегією розвитку. Ми відкриваємось для співпраці на рівноправних умовах.

- Які ж цілі даного проекту? 
- Першим завданням є створення чіткої піраміди клубу. Сьогодні ми маємо дитячі команди, юнацькі команди, у це міжсезоння розпочали виступи на аматорському рівні. Ну а головним завданням є верх піраміди - професіональна команда, яка представлятиме клуб у найвищих футзальних дивізіонах країни. Наступне - це стабільне фінансування команди, яке не залежить від тимчасових спонсорських проектів чи співпраць. Даним проектом ми показуємо, що кожен гравець і його представники є важливими для нас адже це ця мала "цеглина" у будинку під назвою "Інтер-Футзал".

- Стосовно аматорського рівня. Давайте перейдемо до спортивної складової клубу. Як оціните виступ команди в аматорських змаганнях? 
- Звичайно нам хочеться перемагати у всіх турнірах але поряд з цим ми розуміємо, що в деяких із них це зробити поки не реально. Завданням головної команди нашого клубу було отримати досвід, також перебувати у тонусі в міжсезонні через матчі аматорського рівня ну і звичайно це був один із етапів підготовки команди до сезону. Як на свій вік, гравці "Інтера" показали достойний рівень гри і рівень самовіддачі. Вони отримали багато уроків футзалу і думаю засвоїли їх.

- Команда яка брала участь в аматорських змаганнях вже зовсім скоро стартуватиме у новоствореному проекті Асоціації футзалу України - Юнацькій Футзальній Екстра-лізі. Які ваші очікування від цього турніру? 
- Ми дуже раді, що своїм рівнем маємо можливість виступати у цьому змаганні, яке немає аналогів проведення за весь час Незалежності. Звичайно готуємось до нього дуже серйозно. Час і матчі покажуть як нам це вдалось але головне знаю, що це буде справжнє свято футзалу. Ці змагання показують, що майбутнє у нашого футзалу є!

- Окрім Юнацької футзальної Екстра-ліги, де ще виступатимуть команди клубу? 
- Ми традиційно візьмемо участь у представницьких турнірах. Приємно, що вже з цього сезону змагатимуться і самі найменші наші гравці (діти 2011-2012 р. н.). Спостерігати за ними у змаганнях це одне задоволення. Окрім турнірів, це звичайно Чемпіонати України, Кубки України, Першості в різних вікових групах. За підсумком минулого сезону "Інтер" потрапив у десятку команд за рейтингом результатів, тому нам є, куди рости, як в плані спортивних досягнень так і в розвитку клубу в цілому.

Прес-служба Асоціації футзалу України

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook

Таблиця Favbet Екстра ліги 19/20

Команда І О
1 Продексім (Херсон) 16 44
2 ХІТ (Київ) 16 36
3 Ураган (Ів.-Франківськ) 16 35
4 ІнБев (Житомир) 16 27
5 Кардинал-Рівне (Рівне) 16 21
6 Енергія (Львів) 16 17
7 Food Centre-СумДУ (Суми) 16 11
8 Сокіл (Хмельницький) 16 10
9 Епіцентр К-Авангард (Одеса) 16 7
Команда I O
1 Будстар-НПУ (Київ) 8 20
2 Збірна Харківської області-Тесла (Харків) 8 8
3 IMS-НУХТ (Київ) 7 7
4 ПЗМС (Полтава) 7 6
Команда I O
1 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 9 24
2 Володимир (Тиврів) 10 20
3 Рятувальник (Ромни) 10 16
4 Ураган-2-КФВ (Ів.-Франківськ) 9 15
5 Продексім-2 (Херсон) 10 10
6 Бердянськ (Бердянськ) 10 0

Технічний спонсор АФУ

Інформаційний партнер

Дитячо-юнацький футзал

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!