Чемпіонат Європи серед університетів: думки представників українських команд

Як ми вже повідомляли, 15 липня стартує чемпіонат Європи серед університетів, на якому честь України захищатимуть три студентські команди: дві чоловічих (ХНУ ім. Каразіна та НУ «Львівська політехніка») та одна жіноча (НПУ ім. Драгоманова). Кореспондент «5х5» зміг поспілкуватися з тренерами та гравцями українських команд та дізнатись про їх задачі на турнір.

Олександр Ратич, асистент головного тренера команди НПУ ім. Драгоманова:

- Як Ваша команда готувалась до турніру в Португалії?
- Ми зібралися 3 липня та провели 10-денний цикл тренувань. Спочатку дещо «втягнулися» у процес, адже дівчата знаходяться у відпустках у своїх клубах. Потім були тренування, направлені на надання деякого тонусу перед змаганнями, також награвали деякі стандартні ситуації. Сьогодні наш період підготовки завершився, і дівчата мають два вихідних перед вильотом до Португалії.

- Які задачі стоять перед Вашою командою?
- Перед нами стоїть задача зайняти якомога вище місце, це від керівництва університету. Але для нашого тренерського штабу та команди в цілому задача одна: ми будемо робити все, щоб повернутися переможцями цього турніру.

- Чого очікуєте від чемпіонату Європи серед університетів?
- Чесно кажучи, жодних очікувань. Не зовсім розумію рівень цих змагань, адже «стикаюся» з ними вперше. Крім того, на сьогодні жодної інформації про склад учасників, формат змагань, та кількість матчів мені не відомі. Тому, очікувати, прогнозувати щось, а тим паче, планувати, складно. Тому, мабуть, жодних очікувань, крім того, що дівчата отримають досвід міжнародних змагань. Але цей досвід – дуже важлива річ, яку важко переоцінити.

Віталій Чернишов, головний тренер команди ХНУ ім. Каразіна:  

- Як Ваша команда готувалась до турніру в Португалії?
- Ми зібрались за тиждень до відльоту в Португалію, провели невеличкий збір та спробували награти деякі комбінації, які, сподіваюсь, стануть нам у нагоді.  

- Які задачі стоять перед Вашою командою?
- Керівництво університету поки що перед нами не ставило конкретних задач. Ми же будемо виходити та грати на перемогу в кожному матчі.

- Чого очікуєте від чемпіонату Європи серед університетів?
- Нам цікаво поїхати та подивитись, як грають студентські команди з інших країн Європи, зокрема – з Іспанії та Португалії, адже ці країни є провідними у світовому футзалі. Також сподіваюсь, що ми зможемо порівняти рівень студентського футзалу в нас та в інших країнах. Хотілося б також побачити там багато цікавих ходів та нестандартних комбінацій.

Олег Легендзевич, гравець команди НУ «Львівська політехніка»:

- Як Ваша команда готувалась до турніру в Португалії?
- Ми тренувались протягом двох останніх тижнів. Основу нашої команди складають гравці «Енергії», плюс є голкіпер «Кардинала» Ярослав Морикишка. У нас нещодавно завершився сезон в Екстра-лізі. Після завершення сезону трохи відпочили, а зараз зібрались, у складі студентської команди, тренувались у режимі разових тренувань, звикали до м’яча та згадували ігрові зв’язки. Також зіграли два матчі з КІВС «Енергія».  

- Які задачі стоять перед Вашою командою?
- У кожній грі ми ставимо перед собою лише одну задачу – перемагати. Тому, і в Португалії ми будемо ставити перед собою такі завдання.

- Чого очікуєте від чемпіонату Європи серед університетів?
- Очікуємо високого рівня чемпіонату, хороших ігор, щоб у них було якомога більше інтриги, і гарного суддівства. Тобто, чекаємо, що цей турнір пройде дійсно на рівні чемпіонату Європи. 

За матеріалами сайту «5х5»

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Продексім (Херсон) 6 18
2 Енергія (Львів) 6 16
3 Ураган (Ів.-Франківськ) 6 13
4 ХІТ (Київ) 6 12
5 Моноліт-Viva Cup (Харків) 6 6
6 ІнБев (Житомир) 6 4
7 Кардинал-Рівне (Рівне) 6 4
8 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 6 4
9 АФФК Суми (Суми) 6 4
10 Сокіл (Хмельницький) 6 4
Команда I O
1 Будстар-НПУ (Київ) 8 20
2 Збірна Харківської області-Тесла (Харків) 8 8
3 IMS-НУХТ (Київ) 7 7
4 ПЗМС (Полтава) 7 6
Команда I O
1 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 9 24
2 Володимир (Вінниця) 10 20
3 Рятувальник (Ромни) 10 16
4 Ураган-2-КФВ (Ів.-Франківськ) 9 15
5 Продексім-2 (Херсон) 10 10
6 Бердянськ (Бердянськ) 10 0

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!