Виконком УЄФА затвердив директиви щодо допуску клубів до участі в єврокубках

23 квітня Виконавчий комітет УЄФА провів засідання у форматі відеоконференції. Він заслухав звіти робочих груп, заснованих у співпраці з Асоціацією європейських клубів, європейськими лігами і профспілкою FIFPro Europe. 

Робоча група по календарю оцінює два сценарії. Обидва передбачають початок внутрішніх змагань до старту турнірів УЄФА. Один передбачає їхнє паралельне проведення, інший – завершення внутрішніх змагань, а потім – відновлення турнірів УЄФА в серпні.

Виконком заслухав звіт створеної нещодавно медичної групи, яка досліджує медичні аспекти для відновлення сезону, а також співпрацює з Асоціацією європейських клубів та європейськими лігами. Це дозволяє створювати спільними зусиллями загальні рекомендації для захисту здоров’я.

УЄФА закликає національні асоціації та ліги вивчити всі можливі варіанти, щоб дограти сезон у найвищих за рангом дивізіонах, і розподілити місця в єврокубках за звичайним форматом. Водночас, підкреслюється, що на провідне місце має ставитися здоров'я гравців, глядачів, а також суспільства загалом.

У найкращому випадку, якщо дозволить ситуація з пандемією, припинені внутрішні змагання варто дограти, щоб клуби могли кваліфікуватися до турнірів УЄФА за спортивним принципом і у звичному форматі. Якщо такий варіант не буде можливим, зокрема через проблеми з календарем, бажано, щоб відкладені змагання відновилися в іншому форматі, який, тим не менш, дозволить зробити кваліфікацію клубів до єврокубків за спортивним принципом.

Повідомляється, що у випадку неможливості завершення змагання – асоціації можуть перервати турніри у таких випадках:

1) наявність офіційного наказу, що забороняє проведення спортивних змагань, у зв’язку з чим продовження і завершення нинішнього сезону не є можливими у належні терміни до початку наступного сезону;
2) непереборні економічні проблеми, які роблять продовження сезону неможливим, оскільки це поставить під загрозу довгострокову фінансову стабільність внутрішніх турнірів і/або клубів.

Якщо внутрішні змагання будуть припинені достроково з перерахованих вище причин, УЄФА вимагатиме від відповідної національної асоціації обрати клуби для участі в єврокубковому сезоні 2020/21 на підставі спортивних досягнень на внутрішній арені у сезоні 2019/20:

1) процедура вибору клубів повинна базуватися на об'єктивних, прозорих і недискримінаційних засадах. У важких випадках національні асоціації і ліги повинні мати можливість визначити остаточні позиції клубів у національних змаганнях з урахуванням специфічних обставин кожного змагання;
2) остаточний розподіл путівок у клубні турніри УЄФА має бути затверджений відповідними компетентними організаціями на внутрішньому рівні.

УЄФА залишає за собою право відмовити у допуску або ж самостійно оцінити можливий допуск до своїх турнірів будь-якого клубу, запропонованого національною асоціацією, особливо, у таких випадках:

1) внутрішні турніри були припинені достроково не з причин, вказаних в директивах УЄФА або не на підставі інших поважних причин, обумовлених турботою про суспільне здоров'я;
2) клуби, обрані відповідно до процедури, яка не була об'єктивною, прозорою або недискримінаційною, у результаті чого вони не можуть вважатися тими, які пройшли відбір за спортивним принципом;
3) існує громадська думка, що клуб обраний несправедливо.

Зазначимо, що наступне засідання Виконкому УЄФА відбудеться 27 травня.

За матеріалами офіційного сайту УЄФА

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Продексім (Херсон) 5 15
2 Енергія (Львів) 5 13
3 Ураган (Ів.-Франківськ) 5 10
4 ХІТ (Київ) 5 9
5 Моноліт-Viva Cup (Харків) 5 6
6 ІнБев (Житомир) 5 4
7 АФФК Суми (Суми) 5 4
8 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 5 4
9 Сокіл (Хмельницький) 5 4
10 Кардинал-Рівне (Рівне) 5 1
Команда I O
1 Будстар-НПУ (Київ) 8 20
2 Збірна Харківської області-Тесла (Харків) 8 8
3 IMS-НУХТ (Київ) 7 7
4 ПЗМС (Полтава) 7 6
Команда I O
1 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 9 24
2 Володимир (Вінниця) 10 20
3 Рятувальник (Ромни) 10 16
4 Ураган-2-КФВ (Ів.-Франківськ) 9 15
5 Продексім-2 (Херсон) 10 10
6 Бердянськ (Бердянськ) 10 0

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!