6 грудня у стінах київського Палацу Спорту відбулась настановча конференція, організована Національною платформою доброчесності спорту.
Спікерами заходу виступили:
Святослав Сирота – представник громадського сектору ГО “Грай Чесно”
Наталія Радчук – секретарка Платформи
Сергій Владико – президент АФУ
В’ячеслав Грозний – заслужений тренер України
Подія почалась з урочистого привітання Сергія Васильовича Владики команди ХІТ за яскраву участь в елітному раунді Ліги Чемпіонів. Президент АФУ висловив подяку за яскраву гру і підтримав хлопців.
Наступною до слова стала пані Наталія, оголосивши тему конференції, а саме: “Комерціалізація та маніпулювання у спорті”. Зокрема, увага була зосереджена на проблемі договірних матчів.
Окрім того на заході були присутні працівники правоохоронних органів, тож спікери не обійшли увагою і тему покарань, що застосовуються відносно порушників.
З презентації, якою продовжила Наталія Радчук присутні дізнались структуру Платформи, що складається з 4 надважливих компонентів, а саме:
- Державні органи влади
- Букмекери
- Правоохоронні органи
- Спортивні федерації
Також була наведена статистика звернень до Платформи у вирішенні питань того чи іншого характеру, які з об’єктивних причин не можуть бути розголошені. Згідно з даними, за рік існування Платформи було зареєстровано усього 20 звернень щодо порушень доброчесності. Ще 1 нині перебуває в опрацюванні. Після перевірки виявлено, що 18 звернень не мають ознак порушень. 1 звернення перенаправлено на розгляд до правоохоронних органів, і ще 1 надіслано у дисциплінарні органи.
Наступним до слова взявся Святослав Анатолійович Сирота, який мовив про реальні випадки маніпуляції, необережної поведінки молодих спортсменів, що мали наслідком серйозні адміністративні та кримінальні покарання. Зокрема було обговорено реальну спробу підкупу команди та методи як правильно боротись із такими випадками.
Останнім взяв слово почесний тренер України В’ячеслав Вікторович Грозний, який підтримав пана Сироту у темі маніпулятивної складової у професійному спорті. В’ячеслав Вікторович вкотре нагадав присутнім умови контрактів і наслідки недотримання цих «угод». Зокрема згадувались кричущі інциденти, коли професійні спортсмени та арбітри від регіонального до міжнародного рівня, ба більше, з великим досвідом за плечима, руйнували свої кар’єри необачно порушивши умови контракту.