Офіційно чемпіонат України з футзалу сезону 2022/2023 р. р. відкрився матчем «Енергії» та «Сокола», але першими у групі «Центр» відкривали тур команди з Києва та Харкова, «ХІТ» та МСК «Харків» відповідно. МСК «Харків» – нова команда VBET Екстра-ліги, яка має склад гравців із різних команд, які грали в «еліті» у минулому сезоні. Також у складі харків’ян є зовсім молоді гравці, які минулого року грали у Юнацькій Екстра-Лізі (U-17). Зміни також відбулись і у киян, повернулись гравці, які вже грали за «ХІТ», з’явились нові гравці та, на жаль, для київського колективу – декілька лідерів покинули команду.

Перший серйозний момент створила команда саме з Харкова вже на другій хвилині гри. Гравці «ХІТа» одразу відповіли на натиск харків’ян, чим задали темп у грі. Команди розпочали дуже жваво. Гравці обох команд розвивали свої атаки досить активно та любителям футзалу можна було б для себе виписати декілька цікавих комбінацій, які, певно, відпрацьовували команди до початку нового сезону, наприклад, у «Кубку Нескорених», де команди брали участь перед початком VBET Екстра-Ліги.

Перший гол у зустрічі реалізував «ХІТ», а саме Ігор Чернявський, який після жорсткого відбору біля карного майданчику харків’ян віддавав передачу на Євгена Сірого. Той вирішив не пробивати сам, а дати змогу забити товаришу. Хоча, обидві команди мали купу моментів, аби «розмочити» ворота суперників набагато раніше, перший гол стався у середині першого тайму. За декілька хвилин капітан харків’ян Тарас Рибак отримав жовту картку за зупинку суперника біля свого штрафного майданчику. Але кіпер харків’ян виявився на місці, тож штрафний удар не став проблемою.

Під кінець першої 20-хвилинки команди обмінялись тайм-аутами. Було про що поговорити. Харків’яни грали під постійним натиском, хоча і мали моменти біля воріт киян. «ХІТ» виглядав досить активно останні хвилини першого тайму, але декілька гарних комбінацій, на жаль, не зіграли на користь, тому забити другого м’яча їм не вдалось. На передостанній хвилині першого тайму харків’яни забили м’яч у ворота киян, але арбітри зустрічі не зарахували гол через гру рукою у нападі. Досить трудовий гол міг забити колектив з Харкова, бо достатньо приємні спогади залишаються після перших двадцяти хвилин гри. Тож, на перерву команди пішли з рахунком 1:0 на користь «ХІТа».

На початку другого тайму команди підвищили швидкості, та моментів побільшало у гостей з Харкова. Граючий тренер МСК «Харків» Денис Овсянніков, який грав у минулому сезоні у харківському «Viva Cup» вирішив використовувати де-інде тактику у п’ять польових гравців, де п’ятим виступав воротар Павло Чабанов, але задум тренера не призвів до забитого голу.

На 25-й хвилині гри харків’яни мали 100-відсоткову змогу зрівняти рахунок, але Віктор Федосюк не зміг влучно пробити з відстані приблизно у шість метрів.

У середині другого тайму «ХІТ» не відступив в намаганнях збільшити рахунок на свою користь та зміг зловити серію вдалих відборів, моментів для себе, тим самим піднявши гостроту гри. Важливо зазначити, що обидва голкіпери грали досить впевнено, та команди могли розраховувати на надійну стіну позаду себе.

За п’ять хвилин до кінця другого тайму команда з Харкова вирішила взяти тайм-аут, чим змінили тактику гри, як і на початку тайму, пробували розіграти більшість. Тепер п’ятим став капітан команди Тарас Рибак. Кияни мали змогу забити другий м’яч у порожні ворота, але гол не стався. Більше того – під час однієї з таких спроб – Овсянніков сфолив на воротареві «ХІТа» Сухові, не давши останньому ввести м’яча у гру, тим самим отримав попередження.

Але за дві секунди до кінця гри той же Овсянніков врятував гру та «заколотив» все ж таки м’яч у ворота киян, зробивши рахунок остаточним 1:1.

Таким чином, обидві команди розділили очки та подарували глядачам, які дивились цю гру зі своїх моніторів, непоганий футзал та інтригу до останніх секунд.

«ХІТ» (Київ) – МСК «Харків» (Харків) – 1:1