Ми завершуємо знайомство з головними аренами чемпіонату світу – 2024, який з 14 вересня по 6 жовтня прийматиме Узбекистан. Ми вже познайомилися з «Хумо Ареною» у Ташкенті та універсальним спорткомплексом у Андіжані. Тепер же переходимо до знайомства з останньою приймаючою ареною ЧС-2024 – універсальним спорткомплексом у Бухарі. .
Універсальний спорткомплекс (Бухара)
У деяких ЗМІ можна знайти назву «Юніверсал Спорт Маймуасі». В принципі, у перекладі з узбецької означає «універсальний спорткомплекс», тому тут до назви навряд чи можна придертися. Якщо ж казати саме про цю арену, то вона по факту дуже схожа на спорткомплекс в Андіжані. І, вочевидь, дати будівництва цієї споруди та введення її в експлуатацію мають бути приблизно ті ж самі (нагадаємо, що будівництво арени в Андіжані розпочалося у 2017 році, а відкрита вона була вже у 2022. – Прим. авт.). Так само, як і арена в Андіжані, універсальний спорткомплекс у Бухарі може вмістити близько 4000 глядачів. Але, на відміну від Андіжану, який прийматиме у себе матчі групового етапу та два поєдинки 1/8 фіналу, у Бухарі буде трохи ширша «культурна програма». Окрім матчів групового етапу, місцеві глядачі побачать ще три поєдинки 1/8 фіналу та два чвертьфінали.
Збірна України на груповій стадії не проводитиме свої протистояння з суперниками по групі «С» у Бухарі. Але існує варіант зіграти у Бухарі, якщо підопічні Олександра Косенка раптом посядуть третє місце у своїй групі (звичайно, такого варіанту ніхто не хоче, і ми сподіваємось, що наша команда виступить краще – товариський матч зі збірною Португалії дає на це надію. – Прим. авт.) та кваліфікуються до 1/8 фіналу через рейтинг команд, які посядуть треті місця у своїх групах. Окрім того, в разі перемоги у цьому гіпотетичному протистоянні у рамках 1/8 фіналу, українці ще теоретично зможуть зіграти на майданчику у Бухарі ще й у чвертьфіналі. Але, знову ж таки, це буде лише за тієї умови, якщо збірна України фінішує у своїй групі не на тому місці, на якому ми хочемо її бачити.
І, насамкінець, поговоримо про ті арени, які теоретично могли би прийняти у себе чемпіонат світу, проте не були визначені організаторами у якості приймаючих. Коли Узбекистан був визначений у якості господаря ЧС-2024, то одразу з’явилась інформація про три арени, які наче б то прийматимуть у себе «мундіаль». Це «Хумо Арена», про яку ми вже згадували, а також льодовий комплекс «Альпоміш» та спорткомплекс «Юнусабад». Усі три арени знаходяться у Ташкенті, тож, для футзальних уболівальників це була би чудова логістика.
Льодовий комплекс «Альпоміш»
Ця арена – фактична реконструкція старого спорткомплексу «Ювілейний», яка може вмістити близько 6000 уболівальників.
Спорткомплекс «Юнусабад»
Ця арена вважається однією з найкращих у Ташкенті. У 2006 році приймала у себе всі матчі чемпіонату Азії з футзалу. Вміщує приблизно 2450 глядачів.
Також у контексті того, що Узбекистан тричі у своїй історії приймав у себе фінальну частину чемпіонату Азії, то варто згадати також про Універсальний Палац спорту, спорткомплекс ІТ-університету та спорткомплекс «Узбекистан», які приймали у себе фінальні частини Кубку Азії у 2010 та 2016 роках (причому, спорткомплекс «Узбекистан» приймав головний футзальний форум Азії двічі. – Прим. авт.). Однак, ці арени не розглядались у якості тих, що можуть прийняти у себе чемпіонат світу.
На цьому ми закінчуємо знайомство з аренами, які прийматимуть чемпіонат світу – 2024. Чекайте на наступні матеріали, присвячені «мундіалю» в Узбекистані.
Пресслужба Асоціації футзалу України