Після завершення історичного для України чемпіонату світу в Узбекистані не минуло й тижня, як розпочалася Favbet Екстра-ліга! Тож ми продовжуємо й далі уважно слідкувати за футзалом, тепер на внутрішній арені. Благо, у стартовому турі команди подарували все, за що ми обожнюємо цей вид спорту!

Перед тим, як поринути в перший ігровий день, нагадаємо, що цього сезону Favbet Екстра-ліга розширилася з 10 до 12 команд. У порівнянні з попередньою компанією зник Рятувальник, але натомість з’явилися Любарт, Атлетик Футзал та Суха Балка.

Ураган підтримав Шотурму – і символічним жестом, і переконливою перемогою

Favbet Екстра-ліга-2024/25 стартувала двома матчами п’ятниці: in.IT – Сокіл та Ураган – Любарт. Розпочнемо з протистояння в Івано-Франківську. Господарі вийшли на матч в особливих футболках – із зображенням Петра Шотурми та надписом “Кеп, ми з тобою!” Це символічний жест підтримки для капітана, який у півфіналі мундіалю зазнав дуже серйозної травми, через яку довелося лягати на операційний стіл.

На зображенні може бути: 4 людини, гравці в футбол, люди грають у футбол та текст

Гравці Урагана не лише підтримали Петра, а й порадували його впевненою перемогою над дебютантом Favbet Екстра-ліги – луцьким Любартом (4:1). Але попри те, що гості забили гол престижу лише на останній хвилині, не можна сказати, що гра була “в одну калітку”. Ще до першого пропущеного м’яча лучани мали дві реальні гольові нагоди, а за рахунку 2:0 пробивали дабл-пенальті. В обох випадках “князів” підвела реалізація.

На зображенні може бути: 3 людини, люди грають у футбол, гравці в футбол та текст

Сокіл влетів у новий сезон перемогою над in.IT

Паралельно з грою Урагана та Любарта у Львові проходив поєдинок між місцевою командою in.IT та хмельницьким Соколом. Уже в середині першого тайму гості забезпечили собі комфортну перевагу у два м’ячі, а по перерві забили втретє. За кілька секунд до фінальної сирени “айтішники” могли потішити вболівальників голом з дабл-пенальті, але воротар Сокола відстояв на нуль.

Возможно, это изображение 3 человека, люди играют в футбол, люди играют в футбол и текст

Жвава перестрілка “авіаторів” та “атлетиків”

Найбільш результативний матч пройшов 12 жовтня у Києві, де столичний SkyUp Futsal приймав дніпровський Атлетик Футзал – ще одного новачка першості. У першому таймі вистачало гольових моментів, але м’яч вперто не хотів залітати ні в одні, ні в інші ворота, аж поки дніпровці не забили несподіваний гол у роздягальню.

На зображенні може бути: 5 людей, люди грають у волейбол, люди грають у футбол, гравці в футбол та текст

По перерві на майданчик вийшов зовсім інший SkyUp Futsal. Гольову феєрію “авіаторів” розпочав новачок Максим Літвінов, який дальнім ударом збив павучка з дев’ятки воріт гостей. Він же забив і другий, а третій м’яч – на рахунку воротаря Андрія Острікова, який покарав колегу по амплуа за надмірний авантюризм!

Варто відзначити й дніпровців, які не посипалися остаточно, а відповіли двома голами та боролися до кінця. Але господарі все ж довели справу до впевненої перемоги – 6:3. На останній хаилині міг залітати 10-й м’яч, але удар з дабл-пенальті Атлетик Футзал прийняла на себе стійка.

Чемпіони розпочинають з нічиї – ХІТ не втримав перемогу в дербі з Авророю

Зустріч чинного чемпіона України та фіналіста Кубку виправдала всі очікування. Фантастична атмосфера у спортивному комплексі ЗСУ відчувалася ще до початку гри, адже публіка гучними оваціями привітала збірників обох команд з історичною бронзою ЧС. Також віцепрезидент Асоціації футзалу України Володимир Гримайлів вручив індивідуальні нагороди Олегу Лук’яненку, Олександру Сухову та Ростиславу Семенченку – найкращим тренеру, воротарю та молодому гравцю минулого сезону.

На зображенні може бути: 5 людей, гравці в футбол, люди грають у футбол та текст

Гра була дуже рівною та близькою, але здебільшого диктував умови все-таки ХІТ. І, ймовірно, чемпіони таки перемогли б, якби не результативна помилка Олександра Педяша, який віддав неточну передачу та подарував вихід на пусті ворота Владиславу Завертаному. Справедливості заради, варто відзначити й дуже вдалу дію Педяша – буквально за 20 секунд до того він пасом в один дотик відрізав трьох гравців, а Олександр Сметаненко реалізував рандеву з голкіпером. Втім, подальша обрізка Педяша це нівелювала і не дозволила ХІТу почати захист титулу з перемоги.

На зображенні може бути: 3 людини, гравці в футбол, люди грають у баскетбол, люди грають у футбол та текст

Помічник головного тренера ХІТ Владислав Лисенко не вбачає великої проблеми у цій втраті очок: “Нічого страшного, цей результат для нас не дуже важливий, тому що всі думки зараз про Лігу чемпіонів”. Що ж, бажаємо ХІТу перемог у надважливих матчах із Картахеною, Бельсько-Бялою та Андерлехтом і рухаємося далі.

На зображенні може бути: 4 людини, люди грають у волейбол, гравці в футбол, люди грають у футбол та текст

Суха Балка насухо обіграла МСК Харків і вибилася в лідери

Суха Балка стала єдиним дебютантом Favbet Екстра-ліги, якому вдалося почати свій шлях у вищому дивізіоні з перемоги. Вже за перші 10 хвилин команда з Жовтих Вод відвантажила три м’ячі, а на початку другого тайму встановила остаточний рахунок – 0:4. У господарів були шанси розмочити рахунок, але ні дабл-пенальті, ні небезпечний штрафний із шести метрів, вони не реалізували.

На зображенні може бути: 4 людини, люди грають у волейбол, люди грають у баскетбол, гравці в футбол та текст

А головне, що завдяки яскравій перемозі в дебютному поєдинку Суха Балка одноосібно очолила турніру таблицю Favbet Екстра-ліги! Так, у команди Дениса Овсяннікова рівна кількість очок з одразу кількома колективами, але завдяки +4 у графі “забиті/пропущені” саме Суха Балка посідає перше місце.

Найепічніша кінцівка туру на останніх секундах у Рівному

Закриваємо тур ще однією бойовою нічиєю, яку в Рівному розписали місцевий Кардинал та срібний призер сезону-2023/24 – Енергія.

Як розповів головний тренер Енергії після матчу, його підопічні проспали початок гри – і це найбільш справедливий опис першого тайму, адже Кардинал набагато відповідальніше поставився до реалізації своїх моментів. Як результат – 2:0 станом на 10-ту хвилину, але воротар рівнян вирішив додати інтриги, припустившись жахливої помилки під пресингом.

У другому таймі Кардинал відновив перевагу у два м’ячі, що змусило Енергію грати останні 10 хвилин із п’ятим польовим. І не дарма! Спершу Роман Гураль скоротив відставання, а за 10 секунд до сирени Андрій Тєряєв зі зрячої передачі Михайла Зварича забив рятівний гол! І це ще не все – заряджені “енергетики” кинулися виривати перемогу й на останній секунді забили з кутового, але арбітри не зарахували взяття воріт, тож на табло – нічия 3:3.

Ось таким видався перший тур Favbet Екстра-ліги. Сподіваємося, спрацює приказка “як почнеш сезон – так його і проведеш”, адже в такому разі на нас очікує захоплюючий і багатий на події чемпіонат!