Комітет арбітражу Асоціації футзалу України пропонує вашій увазі  коментар окремих ігрових епізодів футзальних матчів, згідно чинної редакції Правил гри – Futsal Laws of the Game 2022-23, у форматі трактуємо, рекомендуємо, вдосконалюємо.

   

Відеокліп 1. SKyUp Futsal –  Кардинал-Рівне:

 

Рішення арбітрів (на майданчику): штрафний удар та винесення порушнику дисциплінарної санкції у вигляді попередження (ЖК) за зрив перспективної атаки (ЗПА).

Правильне рішення: штрафний удар та винесення порушнику дисциплінарної санкції у вигляді вилучення (ЧК) за зрив очевидної гольової можливості (ЗОГМ).

Обгрунтування: Керуючись вимогами п.3 Правила 12 (Позбавлення голу або зрив очевидної гольової можливості (ЗОГМ), усі критерії ЗОГМ – наявні та “Якщо кількість гравців атакуючої команди така сама або ж більша, ніж кількість гравців, команди, яка захищається коли ворота не є захищені воротарем, а інші критерії ЗОГМ присутні, це вважається ситуацією ЗОГМ.”).

 

Відеокліп 2. Енергія –  Сокіл:

 

Рішення арбітрів (на майданчику): штрафний удар та винесення порушнику дисциплінарної санкції у вигляді вилучення (ЧК) за зрив очевидної гольової можливості (ЗОГМ).

Правильне рішення: штрафний удар та винесення порушнику дисциплінарної санкції у вигляді попередження (ЖК) за зрив перспективної атаки (ЗПА).

Обгрунтування: Керуючись вимогами та доповненями до п.3 Правила 12 (Позбавлення голу або зрив очевидної гольової можливості (ЗОГМ)), якщо гравець команди, яка захищається, робить порушення без наміру грати в м’яч (наприклад: тримає, тягне, штовхає, немає можливості грати в м’яч, тощо) і кількість гравців команди, яка атакує є більшою, ніж команди, яка захищається, це повинно бути ситуацією ЗОГМ, навіть, якщо ворота захищені воротарем. В цьому ігровому моменті порушник намагається грати у м’яч в чесний спосіб, проте скоює фол і цим втручається та зриває перспективну атаку (ЗПА) і повинен отримати дисциплінарну санкцію у вигляді попередження (ЖК).

 

З повагою,
Комітет арбітражу АФУ

Поширити
Квасниця Ігор
3 Жовтня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *