Після матчу проти юніорської збірної Італії головний тренер української збірної Ігор Москвичов сказав, що поєдинок проти Словенії буде грою за півфінал. І ситуація для української команди складалася саме таким чином. Поразка фактично викреслювала українців з числа претендентів на півфінал. Тому, підопічним Ігоря Москвичова потрібно було лише перемагати словенську «темну конячку», щоб надалі мати шанси на вихід у півфінал.

У порівнянні з матчем проти збірної Італії, у стартовому складі юніорської збірної України сталися деякі зміни. Зокрема, місце у воротах посів Дмитро Дяченко, який напередодні грав у другому таймі матчі проти «Скуадри адзурри», замінивши Івана Бєлімова. Також не знайшлося місця у «старті» Вадимові Тютюраю. Його замінив Дмитро Рибіцький, який пропускав гру з італійцями через перебір жовтих карток. Практично ідентичні зміни сталися й у словенської збірної. По-перше – замість Ніка Амброзіча у воротах зі стартових хвилин вийшов Лука Ловрець, а Анже Жліндра, який у поєдинку з Фінляндією відбував дискваліфікацію, поміняв у стартовій четвірці наймолодшого гравця збірної Словенії – Ловро Трдіна.

Вже наприкінці стартової хвилини зустрічі словенці створили перший небезпечний момент: Руіс пробивав з непоганої позиції пробив поруч з дальнім кутом. На це українці відповіли результативним розіграшем ауту: Скибчик знайшов на «п’ятачку» Малиновського, і той переправив м’яч у ворота Ловреця. Після цього вже кілька моментів було у другої четвірки. Спочатку Єлішев виходив на побачення з Ловрецєм, але не зміг приборкати м’яч. А трохи згодом голкіперу словенської збірної довелося вступати у гру після удару Сніцаренка. Щоправда, при цьому друга четвірка словенців теж мала, чим відповісти. Зокрема, був небезпечний удар у виконанні Скріньяра. Але при цьому словенці часто помилялися, завдяки чому в української команди з’являлись можливості для проведення контратак. Однак, на 6-й хвилині словенці ледь не зрівняли рахунок. Знову на вістрі атаки був Руіс, проте Дяченко вдало зіграв на лінії воріт. На цьому словенці намагались не зупинятися та продовжували шукати ключі до воріт Дяченка.

Разом з тим, контратаки української збірної були більш гострими. Зокрема, в одній з них Малиновський вийшов фактично на побачення з Ловрецєм, але не влучив у дальній кут. Також варто відзначити, що по ходу першого тайму підопічні Ігоря Москвичова переважали своїх візаві за кількістю розіграшів стандартних положень біля чужих воріт, однак кількість не переходила у якість. Проте, тут же зауважимо, що балканці також не відсиджувались в обороні, чому яскраве підтвердження – два небезпечних моменти, після яких м’яч якимось дивом не влетів у ворота Дяченка.

А на 15-й хвилині м’яч вдруге влетів у ворота збірної Словенії. Малиновський та Рибіцький (перш за все – саме Рибіцький) вивели на «п’ятачок» Федика, а тому залишалося лише не схибити. Після цього перевагу «синьо-жовтих» могла збільшувати друга четвірка, проте Сніцаренко, замість того, щоб віддати перспективну передачу на Ткаченка, вирішив пробити сам. Словенці одразу відповіли своєю атакою, проте удар Чопа заблокував Приходько, який тут же розігнав ще одну контратаку української команди, котра, щоправда, успіху не мала. Далі ще кілька непоганих атак створила вже стартова четвірка української збірної. На передостанній хвилині першого тайму Малиновський міг зробити дубль, але Ловрець зміг зреагувати на удар. Під кінець першого тайму «гол у роздягальню» могли забивати словенці, але двічі не пощастило Руісу, і це дозволило українцям піти на перерву, ведучи в рахунку 2:0.

Зі старту другого тайму українці зробили акцент на дисципліновану гру в захисті, тому що було зрозуміло, що словенська команда кидатиме всі свої сили, аби якомога швидше скоротити своє відставання до мінімуму. Але перший небезпечний момент у другому таймі створили саме українці – Сніцаренко вицілював у дальній кут, проте Ловрець зреагував на удар. Трохи пізніше непогано пробивав з далеку Малиновський, але його удар був неточним.  У словенців же варто відзначити велику кількість браку при передачах у передню лінію. А якщо справа доходила до ударів, то вони зазвичай були неточними. Однак, це було до 26-ї хвилини, коли Руіс після розіграшу кутового ударом з льоту змусив капітулювати Дяченка.

Однак, практично за кілька миттєвостей українцям вдалося відновити фору в два м’ячі. Це зробив Малиновський-старший, який оформив дубль. Цей гол був забитий дуже вчасно, адже він завадив словенцям здійснити свої плани щодо рівності рахунку на табло «Жатука Арени». Більше того – трохи пізніше непоганий момент мав Сніцаренко, проте Ловрець не дав забити «стовпу» української збірної. Словенці знову почали помилятись, але українські футзалісти не користались помилками своїх візаві, тому на табло «Жатіка арени» продовжували майоріти цифри 3:1.

Зрештою, на 31-й хвилині Руіс почав виходити в якості п’ятого польового гравця у словенської збірної. Балканці почали тиснути, але при цьому на 32-й хвилині ледь не пропустили у порожні ворота – удару Рибіцького забракло точності. Разом з тим, українці намагалися більше тримати м’яч у себе, аби не давати Руісу виходити п’ятим. Окрім того, підопічні Ігоря Москвичова вмикали високий пресинг на чужій половині, що теж унеможливлювало перехід словенців на гру з п’ятим. Таким чином, «синьо-жовтим» вдавалося «вбивати» час. Щоправда, словенцям одного разу таки вдалося перейти на половину майданчику українців та створити небезпечний момент, але Дяченко впорався з ударом Сріньяра. І практично одразу Малиновський забив у відповідь – 4:1 на користь збірної України.

Звісно, за такого рахунку українцям вже гралося трохи легше. Однак, залишалося зіграти близько п’яти хвилин, протягом яких словенці намагалися змінити ситуацію на майданчику. Але, з плином часу, підопічним Томіслава Хорвата не вдавалося цього зробити. Натомість, Скибчик міг вивести Малиновського на покер, проте не віддав передачу, а вирішив пробити сам. Наприкінці гри словенці продовжували грати вп’ятьох, але досягти бажаного так і не змогли, хоча у двох епізодах Дяченку таки довелося рятувати свою команду. Врешті-решт, Чоп забив за дев’ять секунд до кінця, але фінальна сирена зафіксувала першу перемогу юніорської збірної України на Євро-2023 (U-19).

Словенія (U-19) – Україна (U-19) – 2:4