Офіційна позиція АФУ щодо надзвичайного випадку на матчі СК «Сокіл» – НФК «Ураган»

04 листопада 2023 року на матчі № 41 чемпіонату України серед команд Vbet Екстра-ліги, який проходив у м. Хмельницький між командами СК «Сокіл» та НФК «Ураган» стався безпрецедентний  випадок в українському футзалі. До гравця команди НФК «Ураган» поза майданчиком було застосовано фізичну силу зі сторони головного тренера СК «Сокіл» та колишнього почесного президента клубу, «представника титульного спонсора» СК «Сокіл».

У відповідності до отриманих АФУ документів (рапортів, протоколів, актів, доповідних записок, пояснень) від офіційних осіб матчу № 41, даний випадок стався одразу після прийняття рішення про припинення матчу внаслідок тривалого сигналу повітряної тривоги. Під час виходу гравців та штабу команди НФК «Ураган» зі споруди спортивного комплексу, стався випадок застосування фізичної сили до одного з гравців НФК «Ураган» зі сторони головного тренера СК «Сокіл» та колишнього почесного президента клубу, «представника титульного спонсора» СК «Сокіл», що супроводжувалося образами та нецензурною лайкою.

За фактом даного інциденту було викликано наряд поліції, а сама заява потерпілого про вчинення відносно нього правопорушення була зареєстрована в одному з відділень поліції м. Хмельницький.

Даний факт викликав обурення футзальної громадськості, керівників клубів різних рівнів, футболістів, вболівальників та офіційних осіб, які висловлюють свою позицію щодо неприпустимості факту застосування фізичної сили під час проведення спортивних матчів.

Асоціація футзалу України заявляє про дикість та недопустимість таких дій в спорті, в тому числі у футзалі. Такі дії не лише не прикрашають спорт, а й засвідчують про низький морально-етичний та розумовий рівень осіб, які дозволяють собі такі вчинки, особливо в умовах повномасштабної війни, яка триває в Україні.

Зібравши усі наявні офіційні документи щодо подій на згаданому матчі, офіційні заяви, звернення та пояснення від учасників матчу – АФУ передає їх на розгляд усіх органів футбольного правосуддя та Виконавчі комітети АФУ та УАФ для надання правової оцінки таким неадекватним діям та прийняття за цим фактом найсуворіших рішень у рамках футбольної юрисдикції.

Також повідомляємо, що АФУ додатково ініціює скликання найближчим часом засідання керівників клубів Vbet Екстра-ліги щодо надання оцінки наявним фактам та, прийняття рішення з метою недопущення в майбутньому таких ганебних випадків в українському футзалі.

Поширити
Квасниця Ігор
6 Листопада, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *