З 24 по 29 жовтня відбудуться матчі Основного раунду Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу. На цій стадії стартує і чемпіон України, київський «ХІТ», який проведе свої поєдинки у хорватському місті Оміш, де суперниками киян по групі 1 Основного раунду (Шлях «А») будуть португальський «Спортінг», хорватський «Олміссум» та казахстанський «Аят».

Формат сезону 2023/2024 р. р. у Лізі чемпіонів – такий же, як і в попередні роки: Попередній раунд, Основний раунд, Елітний раунд та «Фінал чотирьох». Однак, перед тим, як познайомитися з кожною стадією змагань, давайте спочатку пригадаємо невеличку історію головного клубного футзального турніру Європи.

Офіційний футзальний турнір серед клубів під егідою УЄФА вперше був проведений у сезоні 2001/2002. Це був розіграш першого Кубку УЄФА з футзалу. До того часу головним клубним європейським футзальним змаганням був Турнір європейських чемпіонів, який проводився з 1985 по 2001 роки. Однак, оскільки він не проводився під егідою УЄФА, то вважався неофіційним.

Що стосується Кубку УЄФА, то його першим володарем у 2002 році став іспанський «Плайас де Кастельйон», який за рік до того став останнім переможцем Турніру європейських чемпіонів. Зазначимо, що кольори «Плайас де Кастельйон» тоді захищав Хаві Родрігес, який знайомий українським любителям футзалу по роботі в якості головного тренера херсонського «Продексіму». І, що цікаво, представник Іспанії став останнім володарем Кубку УЄФА до ребрендингу турніру та його трансформації у Лігу чемпіонів – у 2018 році почесний трофей дістався «Мовістар Інтеру» з легендарним Рікардіньйо у складі та Хесусом Веласко на тренерському містку. Також варто зазначити, що суперником «Інтера» по вирішальному поєдинку був португальський «Спортінг», з яким вже незабаром зіграє «ХІТ».

Ліга чемпіонів з футзалу вперше стартувала у сезоні 2018/2019 р. р. І її першим переможцем став «Спортінг», який у фіналі здолав казахстанський «Кайрат», котрий був господарем «Фіналу чотирьох». Наразі ж чинним переможцем Ліги чемпіонів є іспанська «Пальма Футзал», яка у фіналі сезону 2022/2023 р. р. здолала… знову ж таки, «Спортінг». Варто зазначити, що з 2019 року переможцями Ліги чемпіонів ставали або іспанські, або португальські клуби.

Якщо ж казати про сезон 2023/2024 р. р., то сумарно у ньому взяли участь 56 команд, з них 32, які мали нижчий рейтинг, стартували у Попередньому раунді. Ці 32 команди були поділені на вісім груп, по чотири команди в кожній. Вісім колективів, які посіли перші місця у своїх групах, а також найкраща команда серед тих, які посіли другі місця, вийшли до Шляху «Б» Основного раунду, де до них приєднались ще сім клубів. Окрім того, ще шістнадцять команд стартують у Шляху «А» Основного раунду. А тепер – детально розберемося зі Шляхом «А» та Шляхом «Б» Основного раунду Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу.

Основний раунд

Чотири країни – Іспанія, Португалія, Казахстан і Хорватія –  мають право виставити по два клуби (чемпіон та віцечемпіон), оскільки ці чотири країни мають найвищі місця у рейтингу збірних. Зазначимо, що від Іспанії гратимуть «Пальма Футзал» (чинний переможець Ліги чемпіонів) та «Барселона» (чинний чемпіон). Також до Основного раунду увійшли 23 команди з найвищими коефіцієнтами. Решта місць в Основному раунді надається дев’ятьом найкращим командам Попереднього раунду.

Шлях «А»

У Шлях «А» пройшли чинний переможець Ліги чемпіонів, іспанська «Пальма Футзал», а також наступні 11 клубів з найвищим рейтингом і інші команди, які займають з 16 по 19 місця. Три найкращі команди в кожній з чотирьох груп виходять до Елітного раунду.

Шлях «Б»

До клубів, які займають 12-15 та 20 по 22 місця клубного рейтингу, приєднуються вісім переможців груп Попереднього раунду та найкраща з других команд за підсумками Попереднього раунду. Переможці кожної з чотирьох груп виходять до Елітного раунду.

І тут важливий момент. Чемпіон України, київський «ХІТ», який є дебютантом Ліги чемпіонів, опинився у клубному рейтингу на шістнадцятій сходинці. Це і дало «кабельникам» можливість одразу кваліфікуватися у Шлях «А». Відповідно, столична команда боротиметься не за єдину путівку з групи, якби це було за умови участі у Шляху «Б», а за одну з трьох перепусток до Елітного раунду зі своєї групи.

У Елітному раунді, жеребкування якого відбудеться 2 листопада, зіграють шістнадцять команд, які вийшли з Основного раунду. Вони будуть розбиті на чотири групи, по чотири команди у кожній. Переможці кожної з чотирьох груп виходять до «Фіналу чотирьох», який відбудеться на початку травня 2024 року. Приймаюче місто «Фіналу чотирьох» буде визначене пізніше.

Також варто сказати, що всі стадії Ліги чемпіонів – Попередній, Основний та Елітний раунди – проходять у форматі міні-турнірів на майданчику однієї з команд. Тобто, без формату «дім-виїзд». Відповідно, остаточний розподіл місць визначиться після трьох поєдинків групового етапу на кожній стадії.

Пропонуємо Вашій увазі склади всіх груп Основного раунду.

Шлях «А»

Група 1. Хорватія.
«Спортінг» (Португалія)
«Олміссум» (Хорватія)
«Аят» (Казахстан)
«ХІТ» (УКРАЇНА)

Група 2. Сербія.
«Барселона» (Іспанія)
«Андерлехт» (Бельгія)
«Луксол Сент-Ендрюс» (Мальта)
«Лозніца-Град» (Сербія)

Група 3. Іспанія.
«Пальма Футзал» (Іспанія)
«Кайрат» (Казахстан)
«Халадаш» (Угорщина)
«Діфферданж-03» (Люксембург)

Група 4. Словенія.
«Бенфіка» (Португалія)
«Добовець» (Словенія)
«Юнайтед Галац» (Румунія)
«Етуаль Лаваллуаз» (Франція)

Шлях «Б».

Група 5. Хорватія.
«Футзал Динамо» (Хорватія)
«Тітоград» (Чорногорія)
«Еребру» (Швеція)
«Констракт» (Польща)

Група 6. Чехія.
«Інтеробал» (Чехія)
«Гентофте» (Данія)
«Раднік» (Боснія і Герцеговина)
«Рига» (Латвія)

Група 7. Литва.
«Жальгіріс» (Литва)
«Кампуксен Динамо» (Фінляндія)
«АЕЛ» (Кіпр)
«Пріштіна-01» (Косово)

Група 8. Італія.
«Фелді Еболі» (Італія)
«Столиця» (Білорусь)
«Дукас» (Греція)
«МІМЕЛ Лученець» (Словаччина)

І наостанок зазначимо, що матчі групи 1 Шляху «А» Основного раунду Ліги чемпіонів за участю київського «ХІТа» українські любителі футзалу можуть подивитись у прямому ефірі на Ютуб-каналі Асоціації футзалу України та каналі Спорт 1. Пропонуємо Вашій увазі розклад трансляцій.

25 жовтня.
17.00.
 «Спортінг» (Португалія) – «ХІТ» (УКРАЇНА)
Пряма трансляція: 
Ютуб-канал Асоціації футзалу України; Спорт 1

26 жовтня.
21.00.
 «Олміссум» (Хорватія) – «ХІТ» (УКРАЇНА)
Пряма трансляція:
 
Ютуб-канал Асоціації футзалу України; Спорт 1

28 жовтня.
17.00. «ХІТ» (УКРАЇНА)
 – «Аят» (Казахстан)
Пряма трансляція: 
Ютуб-канал Асоціації футзалу України; Спорт 1

Час початку матчів – київський.

Пресслужба Асоціації футзалу України

Поширити
Войтенко Микита
24 Жовтня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *