Рівно 10 років тому, 27 червня 2014 року Олександр Косенко став головним тренером національної та студентської чоловічих збірних України

За цей час, під його керівництвом національна команда зіграла:

105 поєдинків:
54 перемог
14 нічиїх
37 поразок

Також за Олександра Петровича збірна України виступала на Чемпіонатах Європи та світу, здобувши такі результати:

ЄВРО 2014: 1/4 фіналу

Чемпіонат світу 2016: 1/8 фіналу

ЄВРО 2016: 1/4 фіналу

ЄВРО 2018: 1/4 фіналу

ЄВРО 2022: 1/2 фіналу

Студентська команда також брала участь у Чемпіонатах світу із такою статистикою:

Загальна кількість матчів: 24
Кількість перемог: 17
Кількість нічиїх: 0
Кількість поразок: 7

Та з такими результатами:

Чемпіонат світу 2014 – 9 місце
Чемпіонат світу 2018 – 3 місце
Чемпіонат світу 2022 – 2 місце
Чемпіонат світу 2024 – 4 місце

Наставник збірної в честь ювілею дав нам інтерв’ю:

Який турнір ви вважаєте найзнаковішим та найпоказовішим за ці 10 років керування збірною, коли чітко було видно, що збірна зпрогресувала найбільше?
Я б сказав, що найбільш вдалим звісно став Чемпіонат Європи 2022. Але надія, що ці гравці зможуть чогось досягти, з’явилась в мене ще раніше – після відбору на Чемпіонат світу 2020, хоч як це не дивно, бо той відбір був для нас невдалим.

Ви за 10 років задіяли дуже багато футзалістів у національній команді. Чи можете ви порівняти зміну підходу гравців до гри з часом та їх зміну у сприйнятті футзалу за 10 останніх років?
Я дуже не люблю порівнювати когось. Скажу, що підхід і ставлення гравців збірної до гри завжди були на високому рівні.

Чи випрацювана зараз система команди? У якому напрямку розвитку рухається український футзал? Які покращення ви помітили за ці 10 років?
Ніщо не стоїть на місці. Ми намагаємось вдосконалювати всі аспекти гри і організації процесів. Я хотів би, щоб український футзал розвивався зі світовими тенденціями розвитку футзалу. Для цього потрібно щоб у нас з’являлося ще більше індивідуально сильних в технічному, тактичному та фізичному планах гравців.

Чи вважаєте ви, що в української команди був пік? Якщо так, то коли? Якщо ні, то коли вважаєте він станеться?
Вважаю, що ще не було піку у збірної України і ніколи не буде. Хочу щоб команда завжди прогресувала. Навіть якщо досягне максимальних вершин.

Футзал розвивається як спорт по всьому світу. Наскільки ви вважаєте Україна встигає за цими тенденціями?
Ми намагаємося не відставати від провідних збірних світу. Постійно спілкуємось з багатьма країнами, але ми розуміємо, що дуже багато залежить від якісного розвитку саме дитячо-юнацького футзалу.

Зараз на світовій арені є чітко виокремлені гранди національних команд. Чи вважаєте ви Україну однією із них? Якщо так, то завдяки чому це вдалось втілити? Якщо ні, які кроки робляться зараз для цього і коли нам вдасться здобути цей «статус гранда»
За більш ніж 30 років існування українського футзалу, Україна завжди була конкурентоспроможною командою. Але я вірю що найкращі часи українського футзалу ще попереду.

Поширити
Квасниця Ігор
27 Червня, 2024

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *