Після двох поразок у матчах проти марокканців та поляків у юніорської збірної України був день відпочинку, і його підопічні Ігоря Москвичова витратили на розбір своїх помилок у попередніх іграх. Вочевидь, Ігор Євгенович сподівався, що його підопічні зможуть усе проаналізувати та налаштуватися на гру проти чинних віцечемпіонів Європи – португальців.

І треба сказати, що на майданчик спорткомплексу «Фініда Хол» вийшла трохи інша збірна України, ніж у матчах проти збірних Марокко та Польщі. Витримавши стартовий тиск піренейців, українці змогли відповісти забитим голом – Сніцаренко замкнув простріл з флангу та відкрив рахунок. А трохи пізніше Рибіцький подвоїв перевагу української команди. Вочевидь, португальці не були налаштовані на такий розвиток подій, однак наставник юніорської збірної Португалії Жозе Луїш Мендеш не став одразу брати тайм-аут. І, як показали подальші події, це було не зовсім вірне рішення, оскільки гра у португальців відверто не йшла. У них не тримався м’яч та часто виникали помилки у простих ситуаціях, що для португальської збірної зовсім не властиво. Окрім того, у піренейців виникали проблеми зі швидким переходом з оборони до атаки внаслідок високого пресингу, який влаштовували українці. Тим не менш, подекуди португальці таки проходили до воріт Бєлімова, і навіть намагалися створити загрозу, проте голкіпер збірної України, коли це було потрібно, грав надійно. Щоправда, в одному з епізодів він таки був змушений діставати м’яча з сітки власних воріт, після чого рахунок вже став 2:1 на користь українців.

Але при цьому малюнок гри не змінився. Українці, як і раніше, нав’язували високий пресинг та не поступались в ігрових епізодах, а іноді і створювали хороші моменти для взяття португальських воріт. Був близький до голу Федик, з ударом Ткаченка впорався каркас воріт збірної Португалії – це одні з тих моментів, які реально могли стати результативними. Але замість цього – незадовго до перерви португальська збірна змогла зрівняти рахунок, і тепер обом командам довелося починати все спочатку.

Другий тайм українці почали грати в такому ж самому ключі – з акцентом на дисципліну в обороні, високий пресинг при втраті м’яча та миттєві атаки, особливо якщо була можливість бігти у відрив. Однак, піренейці, вочевидь, після перерви змогли призвичаїтися до гри українців, тому втілювати свої ідеї підопічним Ігоря Москвичова вже було складніше. Тим більше, що після другого забитого голу віцечемпіони Європи мали деяку психологічну перевагу. Тим не менш, українці у боротьбі точно не поступалося своїм візаві, що варто відзначити особливо. Щоправда, незважаючи на це, «синьо-жовті» за деякий час пропустили третій гол, і вперше у цій грі були змушені відіграватися. Щоправда, через кілька хвилин Ткаченко міг зрівняти рахунок, але свіжеспеченому гравцеві «Ред Девілз» не пощастило. Португальці ж відповіли ще одним голом у ворота Бєлімова.

Але все-таки варто віддати належне підопічним Ігоря Москвичова бодай би за те, що вони продовжували шукати ключі до воріт португальської збірної. Принаймні, це було видно по тих моментах, які створювали Сніцаренко, Єлішев, Рибіцький. Але їм постійно чогось не вистачало у завершальній стадії атак – або точного удару, або правильного рішення (зокрема, Єлішев у одному з моментів мав непогану позицію для удару, але почав підробляти м’яч, і момент було втрачено. – прим.). У той же час португальці забили ще один гол у ворота збірної України…

Трохи ближче до кінця матчу піренейці почали грати з п’ятим польовим гравцем. Мотив підопічних Жозе Луїша Мендеша був наступним: за рахунок гри вп’ятьох забити трохи більше м’ячів, ніж у збірної Марокко, і не вийти у півфіналі на Іспанію. Забігаючи наперед, скажемо, що піренейцям не вдалося досягнути своєї мети, тому у півфіналу «Futsal Week U-19» буде піренейське дербі. Що стосується юніорської збірної України, то вона теж намагалася досягти локального успіху завдяки виходу Рибіцького в якості п’ятого польового. Однак, бодай би скоротити рахунок підопічним Ігоря Москвичова не змогли.

Таким чином, юніорська збірна України поступилася з рахунком 2:5, хоча бій чинним віцечемпіонам Європи змогла дати, особливо у першому таймі. Тепер же «синьо-жовті» зіграють у заключному для себе матчі на турнірі у Поречі – 26 червня українські футзалісти гратимуть з юніорською збірною Чехії за підсумкове сьоме місце. Початок зустрічі об 11.15 за київським часом.

Португалія (U-19)Україна (U-19) – 5:2