Як ми вже повідомляли, збірна України (U-19) розпочала вирішальний етап підготовки до чемпіонату Європи серед 19-річних гравців, який з 3 по 10 вересня проходитиме у хорватському Поречі. Наразі українська збірна тренується в Іспанії. Головний тренер юніорської збірної України Ігор Москвичов розповів у інтерв’ю пресслужбі Асоціації футзалу України про початок останнього навчально-тренувального збору «синьо-жовтих» перед стартом на чемпіонаті Європи (U-19), а також охарактеризував юніорську збірну Іспанії, з якою українці зіграють два товариських матчі.

– Ігоре Євгеновичу, по-перше – хотілося б Вас привітати з початком останнього збору перед Євро. По-друге – розкажіть, будь ласка, як збірна доїхала до Іспанії. Відомо, що команда добиралася 25 годин. Як це вплинуло на якість тренувального процесу?
– В принципі, нам не вперше проходити такі відстані за довгий проміжок часу. Практично під час кожного виїзду так добираємося. Хлопці ставляться до цього адекватно. На тренувальному процесі це наразі сильно не позначилось. На даний момент ми провели два повноцінних тренувальних заняття. Було мало часу, але хлопці працювали з бажанням та задоволенням. Ми згадали ті моменти, які награвали. Щоправда, додали ще й трохи нового. Хлопці сприйняли все так, як треба. Тренувальних занять у нас не так багато, тому будемо підходити до оптимальної форми за рахунок ігор. Сподіваюсь, що за цей час ми покращимо командну взаємодію, і таким методом будемо готуватися до чемпіонату Європи.

– Два найближчих матчі – проти збірної Іспанії, чинного чемпіона Європи серед 19-річних гравців. Чи розглядали Ви вже цю команду?
– Так, ми протягом двох днів розбирали дії іспанців у захисті та в атаці. Звернув увагу на те, що Іспанія грає так само, як і Португалія – «3-1». Але доставка м’яча до «стовпа» у португальців прямолінійна, а у іспанців – дуже багато варіантів доставки м’яча до «стовпа», і так само багато варіантів подальшого продовження атак – вже від «стовпа». Тому, буде дуже важко. У нас є свої задумки, як грати проти такої тактики іспанців, а вже вийдуть вони чи ні – гра покаже.

– У складі цієї збірної Іспанії є гравці, які восени минулого року стали чемпіонами Європи, граючи за команду, складену з футзалістів 2002 року народження і молодше. Зараз вони вже гратимуть серед своїх однолітків. Це Хуан Морено та Тапіас, які є лідерами саме цієї збірної з гравців 2004 року народження. Особливо, мабуть, варто виділити Хуана Морено, який вже залучається до «основи» «Ель-Посо». Чи звертали Ви увагу на цих особистостей, і як плануєте грати проти них?
– Ні, ми не розбирали індивідуальні якості гравців. Ми розбирали командну взаємодію як в обороні, так і в атаці. Насправді в цій збірній Іспанії не тільки ці двоє гравців є лідерами. Там будь-який гравець може у важливий момент узяти ініціативу на себе. Ми дивимось на всю команду.

– Чи змінилося щось у моральному стані нашої команди у порівнянні з турніром у Поречі, який був у червні цього року?
– Ми поспілкувалися з усіма гравцями. Всі вірять у себе. Зрозуміло, що найголовніше – це зробити висновки з тих помилок, які були. У нас ще, в принципі, є десять днів до чемпіонату Європи, і ми щодня працюємо над помилками, намагаємось усунути їх. А морально всі готові грати.

– Неможливо не спитати про суперників нашої команди по групі. Зокрема, вже розпочали підготовку збірні Італії та Словенії. Останні, до речі, зіграють 30 серпня товариський матч з Хорватією. Чи стежите Ви зараз за суперниками по групі?
– Звичайно. Ми поступово їх розбираємо, у нас є відеоматеріал про наших суперників, ми вивчаємо всі їх сильні та слабкі сторони. Ми до цього будемо готові.

Нагадаємо, що юніорська збірна України зіграє два товариських матчі з юніорської збірною Іспанії. Перша гра відбудеться 23 серпня о 21.00 за київським часом, а друга – 25 серпня о 12.30. Прямі трансляції обох матчів відбуватимуться на офіційному Ютуб-каналі Асоціації футзалу України.

Пресслужба Асоціації футзалу України

Фото: futsalweek.com

Поширити
Terentyev Artem
23 Серпня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *