Головний тренер юнацької збірної України (U-19) Ігор Москвичов розповів про перші місяці своєї роботи у команді, стартові перемоги та підготовку до «Umag Nations Cup».

– Ігоре Євгеновичу, як охарактеризуєте свій період роботи після призначення. Наскільки цікавою є специфіка перебування на посаді головного тренера юнацької збірної?

– Специфіка є зовсім різною. Впало в око те, що у клубі ти маєш близько двох-трьох місяців на підготовку до змагань, а тут ми мали по три-чотири тренувальних дні на зборах. Зараз – лише один. Складність полягає у тому, що протягом цієї невеликої кількості часу ти маєш дати для футзалістів розуміння того, чого хоче тренерський штаб. Звичайно, маємо розуміння, що потрібно робити, аби втиснути все у досить короткий період.

– У грудні Ви в якості тренера встигли провести два дебютних міжнародних товариських матчі, здобувши дві перемоги, з чим ми Вас і вітаємо. Як оціните ті зустрічі. Наскільки задоволені змістом гри?

– Склад, яким ми грали на турнірі у Чехії дійсно був сформований вперше. Хлопці провели разом всього декілька тренувань. Поєдинок проти господарів вийшов досить сумбурним. Футзалісти лише звикали до командної роботи один з одним. Тим не менш, через день ми протистояли збірній Угорщини, яка є більш зіграною командою, ніж попередній суперник. Були певні побоювання. Однак, хлопці врахували ті підказки, які ми їм давали, і провели гарний матч. Наша команда давала угорцям дуже мало шансів на те, щоб спробувати досягти позитивного результату. Мене потішило, що буквально за день команда зуміла зробити належну роботу над помилками. Буду відвертим, до зіграності ще далеко. Я не зовсім задоволений роботою деяких стовпів збірної України. На цю позицію ми ще шукаємо кандидатів, які б змогли себе проявити.

– На «Umag Nations Cup» збірна вирушила без трьох учасників попереднього юнацького Євро-2022, які були задіяні у матчі VBET Екстра-ліги. Наскільки важко збірній України (U-19) буде протистояти майбутнім суперникам без них?

– На жаль, Дмитро Скибчик, Максим Малиновський та Дмитро Дяченко не візьмуть участь у матчах, які наша збірне проведе цього тижня. Дійсно, вони формують обличчя команди. Хлопці мають досвід виступу на чемпіонаті Європи, а також в Екстра-лізі. Для решти футзалістів найближчі поєдинки є шансом продемонструвати, що вони можуть замінити лідерів та гідно протистояти одноліткам з інших країн.

– Завтра наша команда розпочинає свій шлях на «Umag Nations Cup». Які головні завдання стоять перед нею?

– Все ж таки, кістяк збірної ще формується. Ми точково викликаємо нових футзалістів, аби перевірити їх у тренувальному та ігровому процесах. Передусім, хочемо довести до футзалістів ті принципи гри, які хоче бачити тренерський штаб. До того ж, збірні Франції, Словенії та Італії, за всієї поваги, але є вищими за рівнем ніж Чехія та Угорщина. Цікаво перевірити себе у протистояннях з сильними збірними. Звичайно, команді також необхідна ігрова практика й робота над взаєморозумінням є дуже важливою. Працюватимемо над створенням єдиного, більш згуртованого та сильного колективу.

– Як оціните майбутніх суперників: збірні Франції, Словенії та Італії?

– Ми розбирали відео матчів збірних Франції та Італії. На словенців матимемо змогу подивитися 18-го січня у рамках їхнього поєдинку з Францією. Щодо тих команд, яких ми переглянули, то можу відзначити, що в їхньому складі грають швидкі, агресивні зі спортивної точки зору, індивідуально сильні і технічні виконавці. Рівень гри як індивідуальної, так і командної є сильнішим, ніж у наших попередніх суперників.

– У Чехії команду підтримали українські вболівальники, які проживають в Європі. У Хорватії також розраховуєте на українських вболівальників?

– Так, дуже вдячний рівненським вболівальникам, які активно вболівали за нашу команду. Було надзвичайно приємно. Щодо Хорватії, то поки не знаємо, але віримо, що українці прийдуть підтримати юнацьку збірну. Матчі будуть цікавими, тому запрошуємо усіх вболівальнків, які мають змогу дістатися до арени у Новіграді.

Відзначимо, що матчі турніру транслюватимуться у прямому ефірі. Посилання на трансляції розміщуватимемо у наших соцмережах.

Поширити
Богдан Ісаєв
16 Січня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *