Головний тренер чоловічої збірної України Олександр Косенко розповів про підготовку команди до поєдинку з Нідерландами та майбутній контрольний матч проти Польщі.

– Олександре Петровичу, вчора команда провела перше тренування у рамках НТЗ, який присвячений підготовці до офіційного поєдинку зі збірною Нідерландів. Розкажіть, якою буде його програма?

– Сьогодні так само проведемо тренування, завтра очікуємо на контрольну зустріч зі збірною Польщі. Потім ще два дні присвятимо тренуванням. На шосте березня у нас запланований виліт до Нідерландів, де наступного дня проведемо передігрове тренування, а восьмого березня відіграємо заключний матч основного раунду європейської кваліфікації до чемпіонату світу-2024. Звичайно, впродовж збору також матимемо теоретичні заняття.

– Розкажіть більше про наступного суперника – збірну Польщі. Чому вибір зупинився саме на контрольній зустрічі з цією командою?

– Передусім, нам був потрібен якісний спаринг з сильною збірною. Польща є досить міцною командою. Вона пропагує силовий футзал, нав’язуючи багато боротьби. З переваг також відзначу роботу на стандартах, вихід до контратак та підключення воротаря. Дійсно, можна відзначити низку моментів, які можуть поставити суперника у досить незручне становище. Збірна Нідерландів трохи відрізняється за своїм стилем. Однак, силова манера властива обом командам. Напевно, нідерландці є трохи технічнішими, але певна схожість у грі присутня. У товариському матчі збірні України та Польщі переслідуватимуть однакові завдання. Поляки також готуються до надважливої зустрічі з Азербайджаном за перемогу у групі. Тож, очікуємо на цікаве протистояння.

– Минулих вихідних у VBET Екстра-лізі відбувся досить цікавий поєдинок між «ХІТом» та «Ураганом». Такі напружені зустрічі також є важливою частиною підготовки збірників до міжнародних матчів?

– Звичайно. Чим більше таких матчів, тим краще. У них футзалісти зобов’язані максимально проявляти майстерність, характер та всі свої найкращі якості для перемоги. Такі поєдинки йдуть на користь як командам, так і гравцям для їхнього розвитку. Те саме можна сказати і про тренерів. Їм також є що проаналізувати.

– Питання про склад. Розкажіть, чому до переліку гравців на найближчі матчі не потрапив Кирило Ципун?

– Кирило зламав кисть. Звичайно, йому необхідне відновлення. Тож, на жаль, він нам не допоможе. Кирило є одним з ключових гравців команди як на майданчику, так і поза ним. На мій погляд, українська воротарська школа є однією з найсильніших. Переконаний, що кожен з голкіперів, які викликані зараз до збірної, заслуговує на своє місце. Будемо дивитися за тренувальним процесом й прийматимемо рішення щодо ігрового часу. Як Сашко, так і Юра зараз перебувають у дуже непоганій формі. Однак, краще, щоб всі воротарі були здоровими і можливість вибору розширювалася.

– Нещодавно Ви очолили польську «Легію». Розкажіть, як виник такий варіант і як поєднуватимете роботу у клубі та збірній?

– Коли домовлявся про співпрацю з «Легією» – одразу зазначив, що для мене основною є робота у збірній України. Відповідно, клубна робота відбувається тоді, коли я не є задіяним у справах національної команди. Намагатимуся бути корисним та плідно працювати як з «Легією», так і зі збірною України. Для мене це можливість постійно бути у тренерському тонусі. Звичайно, коли ти працюєш у збірній, то це не лише час, приділений навчально-тренувальним зборам та матчам. Однак, як всі розуміють, є і вільний час, який можна заповнити роботою у клубному футзалі. Тож, будемо працювати!

Поширити
Богдан Ісаєв
2 Березня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *