Напередодні початку нового сезону, в п’ятницю 21 липня Асоціація футзалу України в Києві провела робочу нараду представників регіональних асоціації футзалу.

На порядку денному обговорювалися базові умови проведення аматорського футзального сезону 2023/2024, формату аматорських змагань  всеукраїнських етапів Першої та Другої ліг Чемпіонату України, а також Кубку України, проведення регіональних навчальних семінарів для молодих арбітрів, курси з навчання тренерів з футзалу за програмою «С» – диплом УАФ.

Базовою умовою кваліфікації регіональних чемпіонатів до всеукраїнських етапів залишається дотримання правила ФІФА «Один гравець – одна команда» та внесення гравців у Єдину базу УАФ.

Присутні на нараді погодили, що у новому сезоні буде запроваджено єдиний трансферний період, який буде однаковий, як для всеукраїнських, так і для регіональних футзальних змагань. На наступний сезон узгоджено наступні дати трансферних періодів:

1) 7 серпня 2023 р. – 3 листопада 2023 р.;

2) 3 січня 2024 р. – 7 лютого 2024 р.

В ході обговорення було погоджено новий формат проведення Першої ліги сезону 2023/2024, старт якої заплановано вже в другій половині жовтня. Згідно нового формату змагання проходитимуть у два етапи: 1) груповий за зональним принципом (4-6 груп); 2) плей-офф.  Розподіл по групах і їх кількісний склад буде безпосередньо залежати від кількості учасників чемпіонату.

Було погоджено, що команди єдиною заявкою матимуть право паралельно (одночасно) виступати як в Першій лізі, так і в регіональному чемпіонаті. Окрім того, в сезоні 2023/24 команди-учасниці Першої ліги прийматимуть участь і у розіграші Кубку України.

В розіграші всеукраїнських етапів Другої ліги і Аматорської футзальної ліги України сезону 2023/2024 суттєвих змін формату не планується – змагання стартуватимуть одразу по закінченню регіональних чемпіонатів. У новому сезоні регіональні (обласні) чемпіонати повинні бути завершені не пізніше 18 березня 2024 року. При формуванні календарів регіональних (обласних) чемпіонатів, пріоритет повинен надаватися командам, що приймають участь у Першій лізі та Кубку України.

В Другу лігу кваліфікуватися зможуть команди, які посіли призові місця за підсумками регіональних чемпіонатів.

АФЛУ сезону 2023/2024 буде розіграно без змін в одному місті. Учасниками можуть стати команди регіональних чемпіонатів, рекомендовані регіональними асоціаціями, гравці яких внесені до БД УАФ.

Кубок України в новому сезоні зазнає чи не найбільших трансформацій. Він буде розіграний у чотири етапи:

  • Місцевий (обласний) – організовують та проводять регіональні асоціації футзалу за участі місцевих команд (вересень-жовтень).
  • Другий етап. Переможці місцевих етапів визначать разом із командами Першої ліги 6 команд, які в подальшому приєднаються до учасників VBET Екстра-ліги (листопад-січень).
  • Фінальний етап – за участі команд VBET Екстра-ліги (лютий-березень).
  • Фінал чотирьох (кінець квітня).

Додатково нагадуємо, що важливою та обов’язковою умовою проведення домашніх матчів регіональних етапів, Першої ліги, Другої ліги та Кубку України у майбутньому сезоні в умовах воєнного стану є письмовий дозвіл обласної військової адміністрації.

Присутні обговорили важливість проведення навчальних семінарів для молодих арбітрів та тренерів з футзалу, які будуть організовані на місцях за відповідною заявкою регіональних асоціацій.

Додатково інформуємо, що найближчим часом буде оголошено старт заявкових кампаній на участь у розіграші Чемпіонату України серед команд Першої ліги та футзального Кубку України сезону 2023/24.

Поширити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *