Універсал та асистент головного тренера національної жіночої збірної України Юлія Титова розповіла про перші матчі основного раунду Євро-2023 та налаштування на поєдинок проти Польщі.

– Юліє, як оціниш матчі нашої команди проти Польщі та Нідерландів?

– Відзначу, що з цими командами ми грали вперше. Можна назвати їх невідомими для нас. Ще до початку матчів було цікаво провести матчі проти них. Щодо мене, то я мала досвід протистояння з чемпіоном Нідерландів у рамках Women`s Fursal Tournament разом з «IMS-НУХТ». Вони дуже схожі за стилем на нинішню збірну своєї країни. Тоді ми здолали їх з мінімальним рахунком, але було дуже важко. Суперники дійсно є габаритними й швидко пересуваються по майданчику. Ця команда завжди ставить перед собою переможні завдання. Фізично вони дуже добре готові. Так, ми мали певні складнощі. На початку було присутнім певне хвилювання. Потім ми зуміли реалізувати своїх моменти, адже це було найважливішим. Можливо, їх було не так багато, але реалізація стала запорукою успіху. Перед зустріччю з хорватками ми провели теоретичне заняття з головним тренером. Допомогло те, що вони зіграли свій матч з Польщею, і ми мали свіжий матеріал для аналізу. Все виходило не з перших хвилин, але далі ми трохи заспокоїлися і пішов результат. Перший гол пропустили, але тренер сказав, що залишається ще багато часу. Вдалося швидко відігратися. На другий тайм команда вийшла значно впевненішою, реалізувала свої моменти й довела матч до перемоги.

– Чи можеш сказати, що моментами, коли команда починала «боротися» з суперником – було важко, а коли демонструвала свої переваги – приходив результат?

– Дуже важко грати з такими командами, адже вони мають у своєму складі багато виконавців з футболу. Можна сказати, що їхні збірні перебувають на стадії становлення. Можливо, моментами нам бракує досвіду, адже у збірній України є певний сплав вікових гравців та молоді. Було багато боротьби, але за рахунок саме футзальних моментів нам вдалося переграти обидвох суперників, адже за габаритами вони мали суттєву перевагу.

– Після НТЗ у Мендзиздроє тебе було представлено в якості асистента головного тренера. Наскільки змінилися твої функції у команді, зважаючи на поєднання їх разом з гравецькою діяльністю?

– Нічого кардинально не змінилося. Загалом, ті функції, які я маю нині виконувалися і до цього призначення. Можна сказати, що вони просто офіційно оформлені. Це ніяк не впливає ні на дівчат, ні на гру.

– Перші два матчі в основному раунді для тебе виявилися напрочуд вдалими. За їхніми підсумками вдалося відзначитися чотири рази. Можеш сказати, що відчула у собі додаткову впевненість?

– Дійсно, я маю свою історію з основними раундами. У 2018 році я провела матч проти Угорщини, але у поєдинку з Білоруссю отримала доволі серйозне пошкодження. Я випала на 2-3 місяці. Перед відбором у 2021 році я знову отримала травму за день до збору. Це перший основний раунд для мене без пошкоджень (сподіваюся, що матч з Польщею не стане винятком). Щодо голів, то на них працює вся команда. Я лише фіналізую ці атакувальні прагнення. Не скажу, що це залежить від якоїсь додатково набраної форми. Через габаритних суперників було змінено тактику у нашій четвірці й так склалося, що на мене покладено більше атакувальних функцій. Не важливо, хто забиватиме, потрібні перемоги команди!

– Збірна Нідерландів в очному матчі здолала Польщу. Чи здивував тебе цей результат?

– Якщо чесно, то я переглядала цей поєдинок лише кілька хвилин. Ми не повинні дивитися на інших. У команди є теоретичні заняття, де подається необхідна інформація. Можна побачити як грають вони і як гратимемо проти них ми. Натомість, щодо відслідковування, то ми повинні думати про себе і три перемоги у матчах основного раунду. Налаштування максимальне.

– Що скажеш про майбутній матч проти Польщі?

– З Польщею до матчів в Ужгороді річної давнини ми зустрічалися у 2013 та 2017 роках. Це команда якісного рівня. Вони додали у грі за цей час. Буде важко, але ми маємо продемонструвати свої сильні якості і перемогти! Як на мене, рівень нашої збірної є вищим, адже ми досить довго займаємося суто футзалом, а суперник лише нещодавно почав переходити саме на цю модель роботи. Нам потрібно максимально добре налаштуватися з психологічної точки зору. Також зазначу, що дуже хотілося б провести матчі основного раунду в Україні. На жаль, зараз це неможливо зробити. Рідні і близькі за нас вболівають. Зробимо усе задля перемоги.

– У Польщі усюди багато українців. Також присутні наші вболівальники на трибунах. Чи є відчуття, що перебуваєш ближче до дому?

– Дійсно, є знайомі, які приходили на попередні матчі. Також будуть вони і сьогодні. Вчора ми з ними зустрічалися і спілкувалися, бо не бачилися впродовж тривалого часу. Підтримка відчувається. Ми граємо у Польщі, але можемо відчувати себе майже як вдома. Ця країна нам дуже допомогла. Ввечері буде цікавий матч, але все залежить саме від нас.

Поширити
Богдан Ісаєв
22 Жовтня, 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *