Юніорська збірна України (U-19) зібралася на навчально-тренувальний збір в Ужгороді перед від’їздом на міжнародний турнір «Futsal Week U-19», який відбудеться у хорватському Поречі з 20 по 25 червня. Це буде один з останніх етапів підготовки до матчів юніорського чемпіонату Європи, який проходитиме з 3 по 10 вересня у тому ж таки Поречі. Пресслужба Асоціації футзалу України поспілкувалася з головним тренером юніорської збірної України Ігорем Москвичовим про поточний стан справ у команді.  

– Ігоре Євгеновичу, перш за все, хотілося б спитати, як зараз збірна готується до турніру в Поречі, і чи всі приїхали здоровими у розташування команди?
– Приїхали не всі. Малиновський та Дяченко – з травмами. Малиновський працює за індивідуальною програмою, а Дяченко взагалі не приїхав. Ми його замінили Заносієм.

– Заносій – єдиний новачок на цьому зборі?
– Так.

– Як зараз збірна тренуватиметься перед поїздкою у Пореч?
– Ми тренуємось у двохразовому режимі. Ми вже на майбутнє запросили кількох гравців з команд U-17 – з «Чорного моря», «Урагану» та МСК «Харків». У нас вісім гравців приїхали саме 17-річних. У них проходить знайомство зі збірною, з нашими принципами. Тому, ми хочемо їх переглянути на майбутнє – чи готові вони, і в якому стані вони перебувають зараз. Тобто, дивимось вже у майбутнє та будемо формувати нову збірну.

– Тобто, зараз Ви хочете ще раз переглянути кандидатів на поїздку на Євро-2023 (U-19) та подивитись на підґрунтя для вже нової «каденції» збірної, вірно?
– Так.

– Тобто, можна сказати, що якихось серйозних цілей Ви не будете переслідувати на турнірі у Поречі?
– Зовсім ні. Хочемо якомога краще виступити, зіграти більше ігор з хорошими командами. Задачі – високі. Звісно, хочемо виграти. Також треба згадати наші напрацювання, оскільки ми вже три місяці не збирались. Видно, що гравці підзабули те, що ми робили раніше – і «стандарти», і виходи до атаки. Тому, цікаво буде все це згадати знову, «прокрутити» у тренувальному процесі. Цим ми зараз і займаємось.

– Чи є вже у Вас інформація щодо суперників як по цьому турніру, так і по Євро?
– Окрім збірної Фінляндії, ми маємо повністю інформацію по всіх командах та вже починаємо розбирати її. А щодо найближчого турніру в Поречі – ми не знаємо, що представлятиме з себе збірна Марокко. Зрозуміло лише, що це, швидше за все, техніяні футзалісти, які вміють поводитися з м’ячем. Тому, я думаю, що теж буде цікаво пограти з такою командою.

– Це, до речі, мабуть, вперше буде зустріч юніорської збірної України з командою з африканського континенту, чи не так?
– Швидше за все, так. Це буде новий досвід.

– Цікаво буде подивитись на протистояння з Польщею, тим більше, що багато хто чекав на матч за третє місце між збірними України та Польщі на минулому юніорському Євро…
– Мені здається, що більш цікаво та корисно буде подивитись на те, як ми виглядаємо на рівні топових збірних – Іспанії та Португалії. Як раз дуже добре, що ми зіграємо з португальцями, тому що якщо ставити задачу виграти Євро, то цікавіше подивитись на те, як ми гратимемо з топ-командою. Тому, мені здається, що гра з португальцями буде більш цікавою, ніж з поляками.

– Щодо Португалії. Збірна цієї країни десь наполовину зберегла той склад, який грав на попередньому Євро. У нас з минулого Євро залишились Малиновський та Скибчик, а також Дяченко, який через травму не приїхав на цей збір. Чи буде це якимось додатковим фактором у грі проти португальців саме у контексті досвіду?
– Не можу сказати напевно. Я розбирав товариську гру Португалії з Іспанією. Скажу, що португальці дуже пристойно виглядали. Вони грали більш злагоджено, а також вони  більш сильні індивідуально. Загалом – топ-команда.

Пресслужба Асоціації футзалу України

Поширити
Terentyev Artem
15 Червня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *