Головний тренер чоловічої збірної України Олександр Косенко підбив підсумки останнього матчу основного раунду європейської кваліфікації до чемпіонату світу-2024 та розповів про подальші плани команди.

– Олександре Петровичу, які враження у Вас залишилися після матчу з Нідерландами?

– Ми дійсно прагнули перемогти, адже нам хотілося потішити власних вболівальників. На жаль, не вийшло. Створили достатньо моментів, які потрібно було реалізовувати. Втім, свої нагоди мав і суперник. Загалом, матч видався цікавим. Поєдинок для нас нічого не вирішував з турнірної точки зору, але шкода, що за його підсумками набрали лише одне очко.

– З чим пов’язаний експеримент у видозміні ігрових четвірок?

– Вирішили спробувати у дії саме такі поєднання гравців. Насправді, подібні четвірки ми застосовували у другому таймі першого матчу з тими ж таки нідерландцями. Абсолютно новим можна назвати лише третій квартет. Загалом, вирішили спробувати пограти таким чином. Хлопці себе непогано проявили.

– На Ваше переконання, чим між собою відрізнялися матчі першого та другого кола проти збірної Нідерландів?

– У Латвії все було незрозумілим з турнірної точки зору. Нашій команді була вкрай потрібною перемога, щоб завершити стартове коло на першому місці. Щодо другого поєдинку, то він був більш важливим для збірної Нідерландів, адже вона могла потрапити до елітного раунду напряму, якби набрала три очки в останній зустрічі. Ми теж хотіли перемогти для здобуття додаткової впевненості на майбутнє, але у підсумки команди поділили очки з суперником.

– У матчах з Польщею та Нідерландами тренерський штаб відвів рівну кількість часу для голкіперів – Юрія Савенка та Олександра Сухова. Наскільки лишилися задоволеними їхніми діями?

– Воротарська позиція в українському футзалі завжди була досить сильною. Юрій та Олександр підтвердили, що зараз перебувають приблизно на однаковому рівні. Добре, що хлопці зараз знаходяться у гарній формі, тому вибір був непростим. Тож, і вирішили їм відвести по тайму у кожному з поєдинків. Вони на це заслуговують.

– Як під час трансляції, так і на світлинах можна було побачити велику кількість вболівальників з українськими прапорами. Що для Вас означає ця підтримка?

– Українські прапори на трибунах у Нідерландах додавали команді наснаги та впевненості. Ми дуже хотіли подарувати вболівальникам перемогу. Нам дійсно було дуже приємно. Повірте, це не порожні слова. Хлопці відчували підтримку й тепло спілкувалася з нашими вболівальниками після матчу.

– 5-го липня відбудеться жеребкування елітного раунду європейської кваліфікації до чемпіонату світу-2024. Які подальші плани у команди?

– Будемо чекати на жеребкування та шукатимемо можливості проводити товариські матчі. Розуміємо, що в елітному раунді на нас очікують суперники рівня чемпіонату Європи.

– У квітні відбудуться матчі плей-оф основного раунду. Напевно, і там можна буде спостерігати за потенційно можливими суперниками для нашої команди?

– Так, звичайно. Будемо переглядати матчі плей-оф, адже хтось з цих команд може опинитися у нашій групі. Та і взагалі цікаво подивитися за поєдинками в якості вболівальника. Матчі проходитимуть за кубковою системою. У загальному протистоянні не може бути нічиєї. Можу відзначити, що рівень європейського футзалу зростає. Ми бачимо все більше цікавих команд. Чого вартує лише збірна Швеції, яка нещодавно розписала з італійцями ефектну нічию – 7:7. Забити збірній Італії сім голів дорогого коштує. І це лише один з прикладів. Тож, передбачати перебіг протистоянь у парах плей-оф досить складно.

Поширити
Богдан Ісаєв
10 Березня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *