Головний тренер національної збірної України з футзалу Олександр Косенко в інтерв’ю пресслужбі Асоціації футзалу України поділився своїми думками щодо майбутніх суперників по Елітному раунду Європейської кваліфікації чемпіонату світу – 2024.

– Олександре Петровичу, як Ви можете оцінити жеребкування Елітного раунду Європейської кваліфікації чемпіонату світу, і що можете сказати про кожного з суперників?
– Наразі будь-яка збірна, з тим форматом, що зараз буде, може забрати очки у будь-якого суперника, навіть якщо хтось на папері буде фаворитом, а хтось – аутсайдером. Особливо це стосується домашніх поєдинків, адже вдома, як то кажуть, і стіни допомагають. Тим більше, я вже неодноразово казав, що всі збірні гарного рівня, всі підтягуються у своїй майстерності. І серби, і бельгійці, і поляки – всі вміють грати. Ці збірні гарного рівня. Тому, треба готуватись. Тільки якщо ми будемо готуватись, то досягнемо результату. Я вважаю, що група рівна, всі чотири збірні – приблизно одного рівня.

– Буквально нещодавно як раз збірна України грала проти збірної Польщі, це було у Колобжезі. Це був товариський матч, тепер буде офіційний поєдинок. Якщо згадати той матч та змоделювати його на майбутні ігри в рамках Елітного раунду, то чи вже є розуміння, чого можна чекати від цієї збірної?
– Польський футзал зараз розвивається швидкими темпами. У чемпіонаті Польщі грають багато легіонерів, і польські футзалісти прогресують. Є гравці дуже хорошого рівня. Так, то був товариський матч, але за перебігом подій на майданчику, я скажу, він був дуже не товариський. Було багато чоловічої боротьби, в обох команд було бажання перемогти. Так це був товариський матч, а якщо буде офіційний, то я думаю, що іскри будуть летіти ще більше. Це стосується не тільки збірної Польщі. Це стосується і сербської збірної. Ми знаємо, що будь-яка збірна з Балканського півострова – дуже потужна команда. А бельгійці – технічна, скажемо так, «арабська» збірна. Вона – трохи іншого напрямку, але вона теж хорошого рівня. Думаю, буде цікаво.

– У нашої збірної – свої стосунки з сербами. Тут і чвертьфінал Євро-2016 можна згадати, і відбір на ЧС-2021. Чи можна говорити про те, що випала нагода взяти реванш у сербів за 2016 рік на їх майданчику?
– Ми з сербами грали на чемпіонаті Європи у Нідерландах та обіграли їх. Тому, не треба зациклюватись на тому, щоб узяти реванш. Треба виходити й перемагати.

– З політичної точки зору матчі проти Сербії будуть принциповими, враховуючи їх нещодавні товариські поєдинки з росією?
– Безсумнівно, всі, хто тим чи іншим чином підтримує росію в спорті, будуть для нас додатковим подразником – бажаємо ми того чи ні. І в середині все одно буде додатковий настрій перемогти та потішити наших вболівальників.

– Збірна Бельгії за стилем чимось схожа на збірну Нідерландів. Там теж багато представників з арабських країн. Чи буде плюсом для збірної України те, що на попередній стадії відбору, в Основному раунді, вона грала проти нідерландської команди?
– Безумовно, це дає нам певну перевагу, але додаткове уявлення про збірну Бельгії. Дійсно, збірні Бельгії та Нідерландів дуже схожі за стилем. Але це інша команда, інші виконавці, і все одно на майданчику вирішують індивідуальності. Так, ми уявлення маємо, але все одно потрібно буде розбирати суперника, аналізувати його. Але так – схожість ігрового стилю збірних Бельгії та Нідерландів, сподіваюсь, додатково допоможе нам краще підготуватися до матчів з бельгійцями.

– Яким буде план підготовки збірної з урахуванням того, що вже у вересні почнуться матчі Елітного раунду?
– Зараз не можу точно сказати. Наразі кожного дня нові обставини, тому поки що не хочеться чогось казати, щоб не наврочити. Але розуміємо, що якось добре та ретельно підготуватися, може, і не вдасться. Але зараз у нас усі в таких умовах, і ми це розуміємо, і будемо виходити з тих обставин, які у нас наразі є. Будемо готуватись у тих обставинах. Це не повинно на нас якимось чином впливати. Я думаю, що буде важко провести якісь товариські зустрічі в період підготовки до відбіркових матчів. Думаю, що вже будемо проводити збір перед самими поєдинками.

Пресслужба Асоціації футзалу України

Поширити
Terentyev Artem
8 Червня, 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *